İş Dünyası Sektör Haberleri

Yetkili Servisler Toplantısı Gerçekleştirildi

MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş; 2022 yılı 1. Dönem Yetkili Servisler toplantısı 21-22 Temmuz tarihlerinde İzmir’de gerçekleşti. MAN Yetkili Servisleri buluşmasında, müşteri memnuniyeti ve 500’ü aşkın kriter üzerinden yapılan denetimlerinin sonuçlarında başarılı olan yetkili servisler ödüllendirildi.

Değerlendirmede, B Tipi Yetkili Servisler kategorisinde Mapar İzmir Yetkili Servisi birinci oldu. C Tipi Yetkili Servisler kategorisinde de BS Teknik Otomotiv Hendek Şubesi birinciliği aldı. Toplantıda ayrıca, Almanya merkez tarafından düzenlenen 2022 yılı 1. Dönem Müşteri Memnuniyet anketleri sonucunda ise, MAN’ın İzmir’deki yetkili servisi Avos Otomotiv ilk sırada yer aldı. MAN’ın Yetkili Servis Şampiyonları, özel bir törenle ödüllerini aldı.


MAN’ın, Türkiye genelinde faaliyet gösteren tüm yetkili servisleri İzmir’de bir araya geldi. 21-22 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilen 2022 yılı 1. Dönem Yetkili Servisler toplantısında MAN yöneticileri de hazır bulundu. MAN ve Yetkili Servis yöneticileri, 20 Temmuz akşamı toplantı öncesi verilen akşam yemeğinde buluştu. 

“Kaliteli hizmetimiz ile müşterilerimiz için güvenilir çözüm ortağıyız”

Etkinlikte konuşan MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Müşteri Hizmetleri Direktörü Aydın Yumrukçal; tüm MAN Yetkili Servisleri ile bir arada olmaktan mutlu olduklarını belirtti. “Servis hizmeti, sektörümüzde çok önemli sac ayaklarından birini oluşturuyor. MAN’ı sektörde farklı kılan, müşteri memnuniyetini odağına alan satış sonrası kaliteli hizmet anlayışıdır. MAN olarak, müşterilerimize daima en iyi hizmeti sunma hedefiyle çalışıyoruz. Müşteriyi merkeze alan kaliteli hizmet noktasında da tüm MAN Yetkili Servislerimize güvenimiz tam.

Bu konuda aralarındaki rekabeti en üst seviyede tutmak adına da yıl boyunca 500’den fazla kriter üzerinden titiz değerlendirmeler yapıyoruz. Bugün de bu değerlendirmeler sonucunda tüm servislerimizin ulaştığı başarıyı görmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Onların ortaya koyduğu bu performans hem bizleri hem de müşterilerimizi memnun ediyor. Bununla birlikte servislerimiz arasında en iyi hizmeti sunan ilk üç sırada yer alan servislerimizi kutluyorum. MAN Ailesi olarak, hep birlikte sektörde fark yaratmaya ve yeniliklerimizle sektöre öncülük etmeye devam edeceğiz.”

500 kriter üzerinde yapılan değerlendirmede Mapar İzmir ilk sırada yer aldı

Toplantı kapsamında, 2022 yılının ilk yarısında yapılan MAN Servis Değerlendirme Geliştirme Programı denetimlerinin sonuçları açıklandı. Tüm MAN Yetkili Servisleri, 500’ü aşkın kriter üzerinden değerlendirilerek, sıralamaya tabi tutuldu. Yapılan titiz değerlendirmenin sonucunda, ilk üçe giren başarılı yetkili servislere plaketleri verildi.

Değerlendirmede, B Tipi Yetkili Servisler kategorisinde Mapar İzmir Yetkili Servisi birincisi sırayı aldı. İzmir’den Avos Otomotiv ikinci, Denizli’den de Can Kardeşler Otomotiv üçüncü sırada yer aldı. C Tipi Yetkili Servisler kategorisinde ise, BS Teknik Otomotiv Hendek Şubesi birinci oldu.

Almanya’nın düzenlediği ‘Müşteri Memnuniyeti’ ödülü Avos Otomotiv’in oldu

Almanya merkez tarafından gerçekleştirilen 2022 yılı 1. Dönem Müşteri Memnuniyet anketleri sonuçları da belli oldu. Anket sonucunda İzmir’de faaliyet gösteren MAN Yetkili Servisi Avos Otomotiv birinci oldu. Elazığ’dan Ayman Otomotiv’in ikinciliği aldığı değerlendirmede, Mersin’den Mancı Kemal Otomotiv ise üçüncü sırada yer aldı.

Organizasyonda gerçekleştirilen interaktif çalıştaylarda; yetkili servis yöneticileri de görüş ve önerilerini de dile getirme fırsatı buldular. MAN Yetkili Servisleri, etkinlikte hem özlem giderdiler hem de yılın geri kalanı için moral depoladılar. 2022 yılı 1. Dönem Yetkili Servisler toplantısı, Yetkili Servis Şampiyonlarının ödül töreni ile sona erdi.

You may also like