Yapay Zeka Şirketi Predıca AI Yatırım Lansmanını Gerçekleştirdi

Yapay Zeka Şirketi Predıca AI Yatırım Lansmanını Gerçekleştirdi

Dijital dönüşüm her geçen gün önemini artırtırken, enerji ve sanayi sektörlerinde başta olmak üzere, kurumsal şirketlerde, büyük sanayi kuruluşlarında ve kamuda, dijital dönüşümün de ivmesi artıyor ve tüm açıkların tespitinde yapay zekâ teknolojisinin kullanımı hız kazanıyor.

Bu alanda Hollanda’da çalışmalarına başlayan ve ODTÜ’lü akademisyen Dr. Ezgi Avcı’nın doktora çalışmaları üzerine inşa edilen yapay zekâ ve büyük veri odaklı yüksek teknoloji şirketi Predica AI; 13 Temmuz tarihinde online gerçekleştirilen bir etkinlikle “çekirdek sermaye yatırım” lansmanını gerçekleştirdi.

Online etkinliğe katılan Reengen Enerji Kurucu Ortağı ve CEO’su Şahin Çağlayan;

“Predica AI’ın kurucu yönetim kurulu üyesi olarak, EMEA bölgesinin yapay zekâ adaptasyonuna destek olup, Türkiye’nin bilgi toplumuna dönüşümünü hızlandırabildiğimiz için büyük bir mutluluk duyuyorum. Kurucularından olduğum Reengen’in IoT Platform teknolojisi ve Predica AI’ın yapay zekâ ve büyük veri tecrübesi birleşince, enerjiden endüstriye birçok sektörün uçtan uca dijital dönüşümüne güç verebilecek kabiliyette bir organik iş birliği kurmuş olduk.” derken, Dr. Ezgi Avcı ;“Dijital dönüşüm yolculuklarında pek çok şirket, büyük veri ve yapay zekâ altyapılarının güçlü olmaması, kaynak eksikliği ve IT&OT sistemleri yüzünden geri kalabiliyor. Predica AI ile büyük verinin anlamlandırılması, modellerin AI projelerinden beslenmesinin sağlanması, yapay zekâ çözümlerinde tekrarlanan maliyetlerden kaçınılması gibi alanlarda, uzman kadromuzla pek çok yaratıcı çözüm oluşturuyoruz. Bu anlamda Predica AI’ı sizlerle buluşturduğumuz için çok mutluyuz.” dedi.

Cerebrum Tech Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Dr. R. Erdem Erkul;

“Yapılandırılmış ve yapılandırılmamış verilerden oluşan kaynaklar doğru şekilde işlenirse ve anlaşılırsa dijital dönüşümü gerçekleştirmenize, ihtiyaçları daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Verilerden faydalanarak iç görüler, tahminler ve hedefler oluşturabilmek için de veriyi işleyecek teknolojilere yatırım yapılması hayati önem taşıyor. Bu hayati gördüğümüz teknolojinin öncüsü olmasını istediğimiz Predica AI’ın bir parçası olmaktan hem kendi adıma hem de Cerebrum Tech ailesi adına çok heyecanlıyım.” derken; şirketin diğer yatırım ortaklarından Gediz Elektrik Yatırım A.Ş. Teknoloji ve Ar-Ge Müdürü Çağdaş Akarsu; “GDZ Elektrik, müşteri memnuniyeti ve operasyonel verimlilik için veri analitiği projelerine artan bir önem ile eğiliyor. Predica AI; bu kapsamda ticari ve stratejik ar-ge iş birlikleri kurup yakın çalıştığımız, akademik ve sektörel bilgi birikimine güvendiğimiz bir iş ortağımız. ” açıklamasında bulundu.

Google+ Linkedin