İş Dünyası Kariyer

Turkcell’den çalışanların kariyer yolculuklarına akademik destek

Turkcell, Turkcell Akademi ile Türkiye’ye değer katacak büyük projelere imza atmaya ve üniversitelerle iş birliklerine devam ediyor.

Turkcell’den yapılan açıklamaya göre, Turkcell Akademi, İstanbul Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi, İstanbul Medeniyet Üniversitesi ile farklı alanlara yönelik gerçekleştirdiği akademik iş birliklerine Yıldız Teknik Üniversitesi’ni de dahil etti.

Sektöre nitelikli insan gücü yetiştirmeyi amaçlayan projeler kapsamında, üniversitelerdeki uzun soluklu programlara Turkcell çalışanlarını dahil etmek, çalışanların bilgi birikimini de üniversite öğrencilerine aktarmak amacıyla karşılıklı çalışmalar yürütülüyor. Üniversite ve Turkcell Akademi iş birlikleriyle Türkiye’de nitelikli iş gücünün arttırılması, geleceğin liderlerinin yetiştirilmesi, çalışan yeteneklerinin geliştirilmesi ve gençlerin kariyer yolculuklarında desteklenmesi hedefleniyor.

Programlarda, Turkcell çalışanlarının kariyer yolculuklarını destekleyecek akredite yüksek lisans ve liderlik programları sunulacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Turkcell İnsan Kaynaklarından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ali Rıza Esmen, çalışanların gelişimlerini desteklemek için öncü kurumlar ile iş birliği halinde olduklarını vurgulayarak, ‘Turkcell Akademi olarak, insan ve gelecek odağımızda hayatlarına dokunduğumuz bireylerin gelişimini sağlayarak Turkcell Ekosistemine, topluma ve sektöre nitelikli insan gücü yetiştirmek için değer katan yenilikçi çözümler sunmayı kendimize vizyon ediniyoruz. Türkiye’nin önde gelen üniversiteleriyle gerçekleştirdiğimiz iş birlikleri çalışma arkadaşlarımızın gelişiminde önemli bir rol oynuyor.” ifadelerini kullandı.

-Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Tezsiz Yüksek Lisans programları sunulacak

Turkcell ve Yıldız Teknik Üniversitesi’yle yapılan iş birliği, Turkcell İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ali Rıza Esmen ve Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Tamer Yılmaz’ın katılımlarıyla gerçekleşen törenle hayata geçirildi. Anlaşma kapsamında Turkcell çalışanlarına özel İşletme Yönetimi ve Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Tezsiz Yüksek Lisans Programı yer alıyor.

Gerekli değerlendirme kriterlerini sağlayan Turkcell çalışanları, 2022 güz döneminde Yıldız Teknik Üniversitesi tarafından yürütülen İşletme Yönetimi ve Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Tezsiz Yüksek Lisans programlarına başlayacak. Bu programlar kapsamında Turkcell çalışanları, 2 dönem yoğunlaştırılmış eğitim içeriği ile kurumsal hayatın oluşturduğu bilgi birikimini akademik bilgilerle birleştirerek kariyer yolculuklarına katkı sağlayacak.

You may also like