Allianz Türkiye işbirliği yapacak start up’lar arıyor

Allianz Türkiye işbirliği yapacak start up’lar arıyor

Allianz’ın start up’larla işbirliğini artırmak ve geliştirmek hedefiyle başlattığı HackZone Allianz Open Insurance Programı’na başvurular başladı. Start up’ların 10 gün boyunca tasarım odaklı düşünme ve kodlama yapacakları bir maraton programı olan HackZone Allianz Open Insurance’a 9 Kasım’a kadar https://hackzoneinsurance.com/ web sitesinden başvuruda bulunulabilecek.

Allianz Türkiye, yeni nesil sigortacılığın öncülüğünü yapma vizyonuyla yenilikçi iş modellerini ve projeleri desteklemeye devam ediyor. Start up’larla işbirliğini artırmak ve geliştirmek hedefiyle Hackzone Allianz Open Insurance Programı’nı başlatan Allianz Türkiye, API’lerini (Uygulama Ara Yüz Programları) start up’lara açarak sektörde bir ilke imza attı. Start up’ların 10 gün süresince tasarım odaklı düşünme ve kodlama yapacakları bir maraton programı olan Hackzone Allianz Open Insurance’a 9 Kasım’a kadar https://hackzoneinsurance.com/ web sitesinden başvuruda bulunulabilecek.

Allianz’ın girişim hızlandırma ve kurumsal inovasyon ortağı Hackquarters işbirliğinde hayata geçirilen program kapsamında startup’ların; başvurularını yapacakları sitede yer alan temalar ile Allianz API’lerini kullanarak paylaşacakları proje fikirleri değerlendirilecek. Tüm startup’lara açık olan programda Hackquarters kendi network’ünde de bu çağrıyı paylaşacak. Ön değerlendirmenin ardından kısa listeye kalan start up’lara Allianz çalışanları ve üst düzey yöneticiler ve Hackquarters ekipleri tarafından 10 günlük eğitim desteği verilecek. 14 Aralık’ta gerçekleştirilecek finalde kazanan ekiplere ödülün yanı sıra Allianz ile PoC(Projeleri için pilot çalışma) fırsatı sunulacak.

“Sigortacılıkta ihtiyaç duyulan inovasyonu ileriye taşımayı hedefliyoruz”

Allianz Türkiye Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı Evren Ayorak, start up’lar ile sigorta sektörü arasında oluşturulacak bağın her iki tarafa da eşsiz kazanımlar sağlayacağını belirtiyor. Sektörümüz start up’lar için büyük bir potansiyel taşıyor. Program ile sigortacılıkta ihtiyaç duyulan inovasyonu ileriye taşımayı hedefliyoruz. Sigorta sektöründeki önemli bir sorunu veya önemli bir ihtiyacı tespit eden, yeni bir pazar ve çözüm oluşturmak için kullanılabilir. Uygulanabilir ürünleri Allianz API’lerini kullanarak geliştirebilecek yetenekte start up’larla işbirliği yapmayı planlıyoruz” diye konuştu.

Allianz Türkiye Pazarlama ve Dijital Sigortalar Genel Müdür Yardımcısı Onur Kırcı ise; bu program ile start up’lara Allianz ve Allianz network’ü ile PoC (Projeleri için pilot çalışma) ve iş birliğinin yanı sıra Allianz Grubu’nun dijital yatırım şirketi Allianz X ile tanışma fırsatı sunduklarını belirtti. Kırcı “Ayrıca start up’ları programa ve ihtiyaca özel eğitimler, alanında uzmanlardan mentorluk, Allianz ve Hackquarters network’üne erişim ve ölçeklenme olanağı ile destekleyeceğiz. API’lerini start up’larla paylaşan tek sigorta şirketiyiz. Girişimcilere gerçek işbirliğine dayalı tasarım ve kodlama odaklı uygulamalarını deneyimleme ve Allianz ile daha fazla işbirliği yapma fırsatı sunuyoruz. Program sonunda da başarılı ve çözümleri kuvvetli start uplarla iş birliği yapmayı planlıyoruz” dedi.

Google+ Linkedin