Anadolu Sigorta Sağlık Poliçelerine Deprem Teminatı Ekliyor

Anadolu Sigorta Sağlık Poliçelerine Deprem Teminatı Ekliyor

Sigorta sektöründe öncü hizmetleriyle adından söz ettiren Anadolu Sigorta, sağlık sigortasına eklenebilen deprem teminatı ile sektörde ilk olan bir yeniliği daha hayata geçirdi. Sağlık poliçesine deprem teminatı ekleten sigortalılar, deprem sonucu olası bir yaralanma halinde; tedavi masraflarını Anadolu Sigorta sağlık sigortası kapsamında karşılayabilecek.

Anadolu Sigorta, sigortalılarının hayatını kolaylaştıran hizmetlerle sektöründe ilklere imza atmaya devam ediyor. Sağlık sigortasına eklenebilen deprem teminatıyla bir yeniliği daha hayata geçiriyor. Anadolu Sigorta, poliçesinde deprem teminatı bulunan sigortalılarının olası bir depremde yaralanmaları halinde tedavi masraflarını karşılıyor.

Deprem konusu zaman zaman daha çok gündeme gelse de ciddiyetini her dönem koruyor. Deprem sonucunda yaralanma halinde sigortalılarının yanında olan Anadolu Sigorta, deprem sonrası koşullarda özel sağlık kuruluşlarında tedavi imkânı sunuyor. Bireysel Sağlık ve Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’na çok küçük bir prim ile limitsiz deprem teminatı eklenebiliyor.

90 güne kadar gerçekleşecek yoğun bakım giderleri karşılanacak

Poliçesinde deprem teminatı bulunan sigortalılarının olası bir depremde yaralanmaları halinde tüm tetkik ve tedavi giderlerinin poliçe kapsamında olduğunu belirten Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Erdinç Gökalp, “Sağlık, herkesin birinci önceliği ve COVID-19’dan deprem riskine, doğumdan zorlu hastalıklara kadar güvende hissetmek, özel hastanelerde özgürce sağlık hizmeti alabileceğini bilmek çok önemli bir ihtiyaç. Deprem teminatımız kapsamında, sigortalılarımızın 90 güne kadar yoğun bakım giderleri de poliçe kapsamında karşılanıyor. Poliçede deprem teminatı bulunan sigortalılarımızın deprem sonucu yaralanmalarında evde bakım hizmeti, suni uzuv ve yardımcı tıbbi malzemeler poliçe limitleri ile ödenecek.” açıklamasında bulundu.

Google+ Linkedin