Bir Şifa Bağımlısının İtiraflarında Sıra Kundalini Yogada

Bir Şifa Bağımlısının İtiraflarında Sıra Kundalini Yogada

Ela Başak Atakan’ın aynı isimli kitabından hayata geçirilen belgesel serisi Bir Şifa Bağımlısının İtirafları , ikinci bölümü yayınlandı. Gün geçtikçe sosyal medyanın da etkisi ile popülerleşen ‘şifa’ konusuna odaklanan seri kapsamında kitabın da yazarı olan Ela Başak Atakan kendi ağzından “şifa bağımlısı’ olma serüvenini ve uğradığı şifa duraklarını samimi bir dille seyirciyle paylaşıyor.

Bir Şifa Bağımlısının İtirafları’ Betek Grubu’nun kadın, eğitim ve çevre başta olmak üzere birçok farklı alanında sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştiren Gözde Akpınar’ın kurucusu olduğu, Türkiye’nin yeni nesil video içerik platformu GAİN’de ilk iki bölümüyle seyircisiyle buluştu.

Yönetmenliğini Caner Özyurtlu’nun üstlendiği belgeselde Ela Başak Atakan’ın kızının çare yok denilen hastalığına tedavi bulmak için rotasını alternatif tıp dünyasına çevirmesi ve giderek bir şifa bağımlısına dönüşme yolculuğu aktarılıyor. Ela Başak Atakan’ın aynı isimli kitabından yola çıkarak şifa yolculuğunda deneyimlediği yöntemler esprili v e detaylı bir şekilde seyirci ile buluşturuluyor.Belgesel serisinde, yogadan şaman ayinlerine, nefes terapisinden sülük tedavisine, aile diziminden ayurvedik beslenmeye, kahkaha yogasından kurşun dökmeye  denenebilecek her şey deneniyor. 

Belgesel yeni bölümleriyle her pazar Gain’de

Yaşadığı süreci ve serüveni ” Hem inanıyorum hem inanmıyorum, hem de şüphe duyuyorum. Hep birlikte madalyonun her iki tarafına da bakıp uzmanlara danışalım istiyorum.’’ Sözleriyle ifade eden Atakan’ın aynı samimiyetle ve bütün detaylarıyla ekrana aktarılan belgeseli ‘Bir Şifa Bağımlısının İtirafları’ her hafta Pazar günü yeni bölümü ile GAİN’de seyirciyle buluşuyor.

Özlem Ataman

Özlem Ataman ve Dilara Derya Moran anlatıyor

2. bölümünde Kundalini Yoga Eğitmeni ve  Yol Arkadaşım Kundalini Yoga kitabının yazarı Özlem Ataman, Kundalini Yoga ve Meditasyon Eğitmeni Dilara Derya Moran gibi alanında uzman Türkiyenin önde gelen isimlerininde yer aldığı belgesel GAİN’de izlenebilir.

Google+ Linkedin