İş Dünyası Sektör Haberleri

Samsung, SDC 2022’de geliştiriciler ve içerik üreticilerle en son yenilikleri paylaştı!

Samsung Electronics, San Francisco’da gerçekleştirdiği Samsung Developer Conference (SDC 2022) etkinliğinde, tasarımcı, geliştirici ve içerik üreticilerini ağırladı. Ekosistemin paydaşları, Samsung’un sunduğu yeni bağlantılı deneyimleri keşfetmek üzere bir araya geldi.

Teknoloji devi Samsung, etkinlik kapsamında; daha yalın bir müşteri deneyimi sunacağı ‘Sakin Teknoloji’ isimli vizyonunu ilk kez SDC 2022 etkinliğinde duyurdu. Şirket, bağlantılı deneyimlere dayalı bir platform olmanın ötesinde artık daha akıllı yaşam tarzlarını mümkün kılan bir platforma dönüşen yeni SmartThings vizyonunu da tanıttı. 

Samsung, yeni ‘Sakin Teknoloji’ vizyonu ile doğrudan bir deneyime odaklanıyor

Samsung’un ‘Sakin Teknoloji’ perspektifiyle çalışan cihazlar, kuruluma gerek kalmadan aynı anda bir arada çalışarak, kullanıcıların doğrudan deneyim aşamasına geçmesini sağlıyor. Samsung bu vizyonu hayata geçirmek için SmartThings platformu ve bağlantılı hizmetlerini yeniden tasarladı. Samsung Hub EverywhereSmartThings EnergySmartThings Pet ve SmartThings Cooking gibi akıllı ev işlevlerinin tamamını işitsel ve görsel veriyle çalışacak şekilde entegre etti. Samsung ayrıca, akıllı ev aydınlatma sistemlerinin müzikle eşleşebilmesini sağlamak üzere Philips Hue ile bir iş birliği de gerçekleştirdi.

Bağlantılı ev deneyimlerini iş ortakları ile dönüştürmeye devam ediyor

Tüm bunların yanında Samsung ve GoogleMatter cihazlarında çoklu yönetici özelliği oluşturarak kullanıcıların cihazlarını platformlar arasında bulmasını ve bağlamasını da kolaylaştırıyor. Bu iş birliği, önümüzdeki dönemde bağlantılı ev deneyimlerine daha fazla cihazın ve kullanıcının dahil olmasını sağlayacak. Sesli Asistan Platformu Bixby ile SmartThings arasında, geliştiricilerin daha iyi sesli komut ve kullanıcı arabirimi deneyimleri oluşturmaları için entegrasyon da sağlandı. Samsung’un kendi sesli asistan platformu Bixby, Galaxy cihazlarını tek tek kontrol edebilen bir Yapay Zeka çözümü haline geldi. Yeni Bixby Home Studio sayesinde geliştiriciler artık SmartThings platformu için farklılaştırılmış özel deneyimler oluşturabilecek. 

Samsung, akıllı ev sistemleri tasarlamaya devam ederken, Galaxy cihazlarının birbirini korumasını sağlayan yeni bir güvenlik paradigması da geliştirdi. Galaxy cihazlarından TV’lere ve ev aletlerine kadar cihaz ekosisteminin tamamını koruyan Samsung Knox Matrix, blok zinciri tabanlı özel bir platform olarak öne çıkıyor. Kullanıcılar, güvenlik açıklarını tarayan, güncellemeleri öneren ve güvenliği en üst düzeyde tutmayı sağlayan yeni Güvenlik ve gizlilik denetim panosu üzerinden kendi kişisel gizlilik ayarlarını yapabilecek. 

Samsung’dan daha iyi bir kullanıcı deneyimi için kişiselleştirilmiş çözümler

Samsung’un kendi akıllı TV ve mobil cihazlarında kullanılabilen ücretsiz, TV ve video (FAST) izleme platformu Samsung TV Plus’ın izleyici oranı bir yıl içinde yüzde 100’e[4] arttı. Platform üzerinde bu yılsonuna kadar toplam üç milyar saatlik izleme süresine ulaşılması öngörülüyor. Samsung TV Plus, yakaladığı bu ivmeyi daha ileri taşımak için Lionsgate ve Vice Media ile yaptığı işbirlikleriyle hizmet kapsamını daha da genişletti. Böylece, izle-öde sistemiyle 8K video özelliğini de kullanıcılara sunmaya başladı. Samsung TV Plus, 24 ülkeden 1600’ün üzerinde kanal sayısıyla, olağanüstü bir içerik çeşitliliği sağlamak üzere yeniden tasarlandı. Platform ayrıca, yayın birleştirmeyle reklam gösteriminin her zamankinden daha da kolaylaştığı, kusursuz reklam deneyiminde birinci sınıf bir tercih olma özelliği taşıyor.

You may also like