QNB Finansbank, Tales Sanal Matematik Müzesi ile eğitimlerini online platforma taşıdı

QNB Finansbank, Tales Sanal Matematik Müzesi ile eğitimlerini online platforma taşıdı

QNB Finansbank, “Minik Eller Büyük Hayaller” kurumsal sosyal sorumluluk platformu kapsamında hayata geçirdiği QNB Finansbank Tales Matematik Müzesi Gezici TIR projesini artık online ortamda tüm Türkiye’deki çocukların ulaşabileceği ücretsiz platforma taşıdı.

QNB Finansbank’ın 23 Nisan’da tüm çocuklara armağan olması amacıyla online platforma taşıdığı QNB Finansbank Tales Sanal Matematik Müzesi eğitimlerine  www.qnbfbtalesmatematikmuzesi.com adresi üzerinden erişilebiliyor.

QNB Finansbank 2015 yılında hayata geçirdiği çocuk ve genç odaklı “Minik Eller Büyük Hayaller” Kurumsal Sosyal Sorumluluk Platformu kapsamında; çocukları ve gençleri geleceğe hazırlama misyonuyla yenilikçi, yaratıcı, analitik, çözüm odaklı bireyler olmaları için matematikten kodlamaya, kültür-sanattan eğitime birçok projeyi hayata geçiriyor. Bu bağlamda, COVID-19 pandemisi nedeniyle zamanlarının büyük çoğunluğunu evde geçirmek durumunda kalan çocuklar; QNB Finansbank Tales Matematik Müzesi eğitim modülleri online platforma taşındı.  

Müzede yer alan modüllerin 20 adedi sanal müze turunda keşfedilmeye hazır halde yer alırken; platformda günlük yaşamda ve doğada matematiğin nasıl karşımıza çıktığı ve hangi konularda işimize yaradığını gösteren çeşitli videolar da bulunuyor. Çocuklar üç boyutlu müze gezisiyle matematiği uygulamalı olarak yeniden keşfederken; çeşitli atölye çalışmaları ile öğretici olduğu kadar eğlenceli bir uygulamalı öğrenim süreci geçirebiliyorlar. Eğitim modüllerinin keyifli anlatımı sayesinde matematik soyut bir düzlemden somuta taşınırken, çocuklar matematiğin eğlenceli dünyası ile tanışıyorlar. 

Google+ Linkedin