İş Dünyası Sektör Haberleri

Ozan Elektronik Para’nın CTO’su Nalan Aydın Tüfekçi Oldu

Global Fintech hizmetleri sunan Ozan Elektronik Para, uzman kadrosunu deneyimli isimlerle güçlendirmeye devam ediyor. Bankacılık ve ödeme sektörlerindeki 25 yılı aşkın tecrübesi ile alanının en deneyimli isimlerinden olan Nalan Aydın Tüfekçi, Ocak 2022 itibarıyla Ozan Elektronik Para’da Global  -Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı (Global CTO) olarak göreve başladı.

Genel merkezi Londra’da, Ar-Ge merkezi İstanbul’da bulunan global Fintech Ozan Elektronik Para, 70 kişiyi aşan uzman kadrosunu deneyimli isimlerle güçlendirmeyi sürdürüyor. Bankacılık ve ödeme sektörlerinde önemli görevler üstlenmiş olan Nalan Aydın Tüfekçi, Ozan Elektronik Para’nın küresel arenadaki teknolojisinin yönetiminde yer alacak.

Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunu Nalan Aydın Tüfekçi, Ankara’da kariyerine başladı. İstanbul’da Demirbank ile bankacılık sektörüne giriş yaparak devam etti. Türk Ekonomi Bankası’ndaki 19 yıllık çalışma hayatı boyunca değişik pozisyonlarda ve projelerde çalıştı. İlk ekranlı kredi kartı, mobil ödeme, donanımsal ve yazılımsal XTM cihazlarının geliştirilmesi gibi inovatif projeler yanında, finansal teknolojiler alanında, sıfırdan ödeme sistemleri, dijital ürün ve sistemlerin geliştirilmesi, CEPTETEB Dijital Bankacılık Programı, Agile dönüşüm gibi geliştirme ve dönüşüm süreçlerini yönetti. 2019 yılında başladığı Aktifbank ve İştiraklerinin Bilgi Teknolojilerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevinin yanı sıra N Kolay Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşu A.Ş. Yönetim Kurulu’nda yer aldı. Bu dönemde N Kolay Dijital Banka ve fatura ödeme, UPT uluslararası para transferi, Passo biletleme ve ulaşım projeleri ile Avrupa Birliği Projeleri gibi farklı teknoloji ve ekiplerini yönetti. 2022 yılı Ocak ayı itibariyle Ozan Elektronik Para’da Global – Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenmiştir.

You may also like