İş'te kadın Kariyer

Nevin Çizmecioğulları, IDC Yeni Başkan Yardımcısı Oldu

 International Data Corporation’ın (IDC) Türkiye Ülke Direktörü Nevin Çizmecioğulları, IDC Başkan Yardımcısı olarak görev alacak.  Çizmelioğlu, IDC’de 15 yıllık hizmet verdi.

International Data Corporation’da (IDC) üst düzey bir atama gerçekleşti. Çizmecioğulları, IDC’nin yeni Başkan Yardımcılarından biri oldu. Nevin Çizmecioğulları, 2007 yılında IDC’de çalışmaya başladı. Ülke Müdürü olarak Türkiye ofisini kurdu. IDC’nin Türkiye’deki tüm araştırma ve konferanslarını yönetti. 2017 yılından bu güne IDC Türkiye Ülke Direktörü olarak görev aldı.

Çizmecioğulları IDC’deki yeni görevinde; kurumların iş hedeflerini desteklemek için çözümlerin geliştirilmesi, teknoloji yöneticilerinin stratejik kararlar alması için gereken rehberliğin ve bilgilerin sağlanmasında görev alacak. Ayrıca kişiselleştirilmiş ve esnek çözümlerin sunulmasından da sorumlu olacak. Bununla birlikte Çizmecioğulları; BT benchmarking, sözleşme yönetimi, yüksek katma değerli projelerin geliştirilmesi, IDC’nin rekabetçi pazar konumlandırılması ve yeni stratejilerin geliştirilmesi süreçlerinin yönetimini yürütecek.   

Nevin Çizmecioğulları kimdir? 

Çizmecioğulları, İstanbul Teknik Üniversitesi Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği mezun oldu. Yüksek lisansını Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. 1989’da iş hayatına başladı. Türkiye’nin ilk network sistem entegratörlerinden Biltam’ın İstanbul, Ankara ve İzmir ofisleri ile tüm Türkiye’deki network projelerini desteklemek üzere iş birimlerini yönetti. Daha sonra network ürünlerinin ülke genelinde katma değerli dağıtım kanallarının oluşturulmasında yer aldı. Türkiye bilişim ve telekomünikasyon sektörlerinde faaliyet gösteren çeşitli sistem entegratörleri, katma değerli dağıtıcılar ve servis sağlayıcı firmaların, direkt ve indirekt satış, pazarlama ve teknik destek yönetim kademelerinde görev aldı.

2007’de IDC Türkiye ofisini kuran ve IDC Türkiye Ülke Müdürü olan Çizmecioğulları, Türkiye’deki tüm IDC operasyonundan sorumlu yönetici olarak bilişim teknolojileri sektöründeki birikim ve deneyimini, planlama, yönetim, pazar araştırma, danışmanlık ve etkinlik konularına taşıdı. Çizmecioğulları, IDC Başkan Yardımcısı olarak atanmadan önce 2017’den günümüze IDC Türkiye Ülke Direktörlüğü görevini yürütüyordu. Türkiye’de CIO-CISO danışma kurulları kurdu. CIO-CISO zirvelerini, ödül törenlerini düzenledi ve BT ekosistemin geliştirdi. Çizmecioğulları; Teknolojide Kadın Gücü ve Teknolojiye damga vuran kadınlar: WSpark 2021-46 Kıvılcım listelerinde yer aldı. 

You may also like