N Kolay İstanbul Fikir Maratonu’nun  kazananları belirlendi

N Kolay İstanbul Fikir Maratonu’nun kazananları belirlendi

Kasım ayında gerçekleştirilecek N Kolay 43. İstanbul Maratonu’nu benzersiz hale getirecek yaratıcı fikirleri bulmak üzere düzenlenen N Kolay İstanbul Fikir Maratonu sonuçlandı.

Dünyanın en önemli spor organizasyonları arasında gösterilen N Kolay İstanbul Maratonu, “N Kolay İstanbul Fikir Maratonu” ile yaratıcı fikirlere kucak açtı. Maraton katılımcılarına benzersiz bir deneyim yaşatmak için gençlerin yenilikçi öneriler geliştirdiği Ideathon’un sonuçları belirlendi. Geçtiğimiz hafta sonu online olarak gerçekleştirilen etkinlikte katılımcılar 48 saat boyunca ekip çalışmasıyla yaratıcı önerilerini geliştirdi, ardından jüri karşısında sunumlarını yaptı. En beğenilen fikirlerin sahibi olan üç ekip dereceye girerek sırasıyla 10 bin TL, 7 bin TL ve 5 bin TL ödül kazandı. Fikir maratonuna katılan tüm ekiplere ise N Kolay İstanbul Sanal Maratonu’nda koşu fırsatı sağlanacak. 

Maratonu benzersiz kılacak en yaratıcı ve yenilikçi fikirler 

N Kolay İstanbul Fikir Maratonu’nda; maraton deneyimini yerli ve yabancı tüm katılımcılar için renkli ve unutulmaz hale getirecek, katılımcı sayısını artıracak fikirler geliştirilmesine dikkat edildi. Bu kapsamda dereceye giren ve önümüzdeki dönemde uygulanması planlanan fikirlerin, uzun yıllar sürdürülebilecek kültürel ve teknoloji tabanlı olarak ön plana çıktığı görülüyor.

Adaca: “Gençlerin bakış açıları bizi çok etkiledi”

N Kolay Fikir Maratonu ile maraton heyecanını erkenden yaşamaya başladıklarını belirten Aktif Bank Genel Müdürü Ayşegül Adaca; “Hayata geçirdiğimiz Ideathon ile N Kolay İstanbul Maratonu’nu gençlerin yaratıcı fikirleriyle unutulmaz hale getirmek için yola çıktık. Gençlerimiz 48 saat süren N Kolay Fikir Maratonu’nun sonunda etkileyici fikirlerini jürimize sundular ve ilk üçe giren ekipler belirlendi. İnovatif yaklaşıma değer veren bir kurum olarak, gençlerimizin yaratıcı ve yenilikçi bakış açıları ile geliştirdikleri fikirleri dinlemek gerçekten çok etkileyiciydi. Tüm katılımcı gençlerle gurur duyuyoruz, dereceye giren ekipleri de tebrik ediyoruz” dedi.

Google+ Linkedin