MSP’LER WATCHGUARD  CLOUD İLE YENİ SERÜVENE BAŞLIYOR!

MSP’LER WATCHGUARD CLOUD İLE YENİ SERÜVENE BAŞLIYOR!

Yönetilen hizmet sağlayıcıları (MSP) için WatchGuard Cloud’u ideal güvenlik platformu yapan bir dizi yeni özelliği duyuran WatchGuard Technologies, sıfır güven yaklaşımını basitleştirirken, güvenlik hizmetlerini birleştiriyor ve MSP’ler için dağıtım yeteneklerini daha kolay hale getiriyor.

WatchGuard Technologies, daha önce Panda Adaptive Defense 360, Adaptive Defense, Panda Endpoint Protection ve Panda Endpoint Protection Plus olarak bilinen WatchGuard Endpoint Security ürün ailesini WatchGuard Cloud’a entegre ettiğini duyurdu. Böylelikle, iş ortakları ve müşteriler artık WatchGuard Cloud aracılığıyla uç nokta güvenliklerini, ağ güvenliklerini, MFA hizmetlerini dağıtabiliyor ve yönetebiliyor. Bu durum ise onların güvenlik dağıtımını düzene sokmalarına, operasyonları kolaylaştırmalarına, satıcıları birleştirmelerine, iş büyümesini ve karlılığını desteklemelerine olanak tanıyor.

WatchGuard Cloud ile Merkezi Yönetim Kolaylığı Sağlanıyor

WatchGuard Cloud platformu, WatchGuard ürün kategorileri iş ortaklarının sunduklarından bağımsız olarak çeşitli operasyonel avantajlar sunuyor. MSP’ler ürünleri kendi iş modellerine en uygun şekilde tedarik etmek için sabit vadeli sözleşmelerden, WatchGuard Point’lerden, esnek aylık ve kullanıma dayalı aboneliklerden yararlanabiliyor. Ayrıca lisansların yükseltilmesi, genişletilmesi ve devredilmesi için esnek seçeneklerin yanı sıra iş ortaklarının çok katmanlı, çok kiracılı ortamlarda uygulayabileceği kolay kurulum ve şablon tabanlı yapılandırmaları da destekliyor.

Bu entegrasyon, WatchGuard tarafından yapılan WatchGuard Cloud geliştirmeleri ile MSP etkinleştirmeye devam eden taahhüdün ve yatırımın en son örneğini oluşturuyor. İş ortakları ve müşteriler 2019’dan beri Firebox güvenlik ortamlarını ve AuthPoint MFA dağıtımlarını bu tek arayüz üzerinden yönetiyor. Ocak 2020’de WatchGuard; tehdit istihbaratını, korelasyonu ve puanlamayı ağdan kullanıcıya WatchGuard güvenlik yığınında birleştirmek için WatchGuard Cloud içindeki ThreatSync özelliklerini tanıttı. Artık WatchGuard Endpoint Security çözümlerinin eklenmesiyle WatchGuard; gerçek bir Birleşik Güvenlik Platformu sağlamak için ağlar, uç noktalar ve kimlikler için koruma sağlamayı merkezileştiriyor.

Yeni Endpoint Security Ürün Ailesi Faaliyete Geçiyor

Entegrasyonun parçası olarak, daha önce Panda Endpoint Protection ve Panda Endpoint Protection Plus olarak bilinen bağımsız ürünler artık WatchGuard EPP ürününü içerirken; Panda Adaptive Defense artık WatchGuard EDR, Panda Adaptive Defense 360 ise artık WatchGuard EPDR olarak kullanılıyor.

Google+ Linkedin