MEXT & Microsoft iş birliği ile sanayide dijitalleşmenin kilidini açtı

Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası’nın (MESS), Microsoft ile ortaklığı kapsamında yaratılan ve dünyada bir ilk olan Microsoft Manufactoring Core, MEXT bünyesinde Türk sanayisinin hizmetine sunuldu.

MEXT-Microsoft stratejik ortaklık lansmanında konuşan MESS Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol; “MESS ve Microsoft stratejik ortaklığı ile sanayimizde dönüşümün kilidini açıyoruz. Bunun için üretim sektörünün dijital teknolojilerle kalkınması, bu alanda ihtiyaç duyulan yetkin iş gücünün yetiştirilmesi, özel sektör/kamu/akademi üçgeninde yenilikçilik iş birliklerinin kurulması, sürdürülebilir sosyal faydanın sağlanmasını amaçlıyoruz” dedi. 

Microsoft Türkiye Genel Müdürü Levent Özbilgin; “Microsoft Manufactoring Core kapsamında sektörün potansiyelini ortaya çıkaracak en yeni teknolojileri, gerçek üretim şartlarında paydaşlarımıza anlatacağız. Bu yatırım Dünyada bir ilk. Bu sebeple, sadece Türkiye için değil, Türkiye’nin içinde bulunduğu bölgenin tamamı için çok önemli bir yatırım. Microsoft’un Türkiye’ye olan inancının somut bir göstergesi” dedi.

Dünyanın en büyük, en ileri, en kapsamlı dijital dönüşüm ve yetkinlik gelişim merkezi MEXT; ekosisteminin en önemli paydaşlarından Microsoft ile stratejik ortaklığa giderek sanayide dijital dönüşümün kilidini açtı.  MESS Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol ve Microsoft Türkiye Genel Müdürü Levent Özbilgin’in ev sahipliğinde 15 Haziran 2021 Salı günü dijital imzalar atılarak Microsoft Manufacturing Core sanayinin hizmetine açıldı.

Stratejik ortaklık lansmanında konuşan MESS Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol; Microsoft ile iş birliklerini teknoloji ortaklığının ötesine geçirdiklerini belirterek; “Sanayide dijital dönüşümün anahtarları MEXT ve Microsoft’un iş birliği ile dünyanın en büyük sanayide dönüşüm hareketini başlatıyoruz. Bunun için üretim sektörünün dijital teknolojilerle kalkınması, bu alanda ihtiyaç duyulan yetkin iş gücünün yetiştirilmesi, özel sektör/kamu/akademi üçgeninde yenilikçilik iş birliklerinin kurulması, sürdürülebilir sosyal faydanın sağlanmasını amaçlıyoruz ” dedi.

Google+ Linkedin