Girişimcilik Yatırımlar

Fark Labs girişimlerinden Memotive, Ahu Serter ve Yalçın Yeşilova’dan yatırım alarak spin-off oldu

Farplas Otomotiv ve Yeşilova Holding’in ortaya koyduğu fikirler Fark Labs’te geliştirilen Memotive, hızlandırma sürecini tamamladı ve tamamen ayrı bir şirket olma yolunda ilk adımını atarak başarılı bir şekilde spin-off oldu.

İlk yatırımlarını Ahu Serter ve Yalçın Yeşilova’dan alan Memotive, şirketlerde çalışan bağlılığını ve memnuniyetini artıracak deneyimleri iyileştirmeye odaklandı ve kurumsal hayatta ihtiyaç duyulan birçok araç ve özelliği geliştirerek, bir araya topladı.

Büyük ölçekli işletmelerin; çalışanları ile iletişimlerini kolaylaştıracak, çalışanların deneyimlerini iyileştirerek memnuniyetlerini artıracak özellikleriyle Memotive; kurumsal şirketler için birçok süreci tek bir uygulamaya toplayan bir SuperApp, güçlü bir dijital bağ. Memotive sayesinde çalışanlar, şirketini cebinde taşımaya başladı.

“Çalışanların yolculuğu, işe gelirken servisteki memnuniyeti ile başlamalı” mottosundan yola çıkarak, Memotive öncelikle tüm servis organizasyonunu ve vardiya planlama sistemini dijitalleştiriyor. Bu sayede hem yöneticiler çalışanlarının haftalık değişen vardiyalarına göre servis planlamasını çok hızlı ve kolay yapabiliyor hem de çalışanlar haftalık mesai saatlerini, hangi servisi kullanacaklarını ve servis yola çıktığında canlı olarak nerede olduğunu takip edebiliyor. Günlük olarak başka servis kullanmak isterlerse, misafir servis rezervasyonu yapabiliyorlar. Planlanan bu otomatik sistemler sayesinde şirketin verimliliği de artmış oluyor.

Çalışanlara iletilen ve şirket kültürünün yaygınlaşmasında etkili olan duyurular, bildirimler, dijital hediye çekleri, yemek menüleri gibi birçok bilgiye erişim, Memotive sayesinde kolaylaşıyor.

Ayrıca çalışanlar tek bir ekrandan istedikleri gibi dilek, öneri veya memnuniyetsizliklerini paylaşabiliyor, sürücülerini puanlayabiliyorlar. Yönetim tarafında karşılanan bu taleplerin tüm süreçleri de çalışanla şeffaf bir şekilde paylaşılıyor. Bu sayede çalışanlar sorunlarını hem hızlıca iletiyor hem de sürecin ne aşamada olduğunu takip edebiliyor. Şirket tarafından özel hazırlanmış anket kütüphanesinden seçilen anketler hızlı bir şekilde uygulanabiliyor. Yapay zeka algoritmaları kullanılarak şirketler için kritik raporlamalar ve analizler, Memotive üzerinden direkt olarak ilgili kişilerle paylaşılabiliyor.

You may also like