Magnum’dan dijital sergi

Magnum’dan dijital sergi

Magnum, dünya çapında iş birliği yaptığı 13 sanatçı ile, tekrar özgürce dışarı çıkacağımız günlerin düşlendiği, “Hazzı Hayal Et” isimli dijital sergisini hayata geçirdi. Magnum’un global kampanyasına Türkiye’den katılan sanatçı Olgun Kaşıkçı, İstanbul’da hazzı hayal etti.

Bu sergi ile Magnum, kakaolarının tedarik edildiği Fildişi Sahili’nde yaşayan kakao çiftçisi kadınlara, destek sağlamayı amaçlıyor. 

Magnum, pandemi sürecinde sokakların sessiz kalmasının ardından, tekrar özgürce dışarı çıkacağımız günleri düşleyip, sanatçılarla el ele vererek dijital bir sergiyi hayata geçirdi. Aralarında Türkiye’den Olgun Kaşıkçı’nın da bulunduğu, dünyanın önde gelen ve gelecek vaadeden sanatçıları bu anlamlı sergiyle bir araya geldi.

Magnum sosyal sorumluluk projelerine yenisini ekledi

Magnum’un ‘Hazzı Hayal Et’ dijital sergisi, ziyaretçilerine pandemi sonrası haz anlarını hayal ettiriyor. Aynı zamanda ihtiyaç sahibi kadın kakao çiftçileri için sivil toplum kuruluşu ortağı 100WEEKS iş birliğiyle destek fonu yaratmayı amaçlıyor.Bu sergi iki yıllık bir programın başlangıcını simgeliyor . Magnum, kadın kakao çiftçilerinin gelir kaynaklarını çeşitlendirmelerine ve hayat şartlarının iyileştirilmesine yardımcı olmayı amaçlıyor. Geçtiğimiz yıl Rain Forest Alliance ile kakaonun sürdürülebilir kaynaklardan elde edilmesinin önemine 2059 isimli projeyle dikkat çeken Magnum, sosyal sorumluluk çalışmalarına bu yıl da ‘Hazzı Hayal Et’ dijital sergisini ekledi.

Magnum’un, www.magnumicecream.com/pleasureimagined linki üzerinden eserlerini paylaştı. Dijital sergide 13 sanatçı, pandemi sonrası bir dünyayı hayal edebilmek için, dünya şehirlerindeki ünlü sokakların sessiz görüntülerini tuval olarak kullandı.

Magnum Instagram hesabı üzerinden de yayınlanan sanat eserleri, yeniden haz anlarını yaşadığımız, sevdiklerimizle buluşabileceğimiz zamanları yansıtıyor. İstanbul’da Galata Kulesi’ndeki bir sokak müzikalinden, Madrid’deki uçan balonlara, Sao Paulo sokaklarında Magnum’dan ilham alan bir evlilik teklifinden, Roma’nın hareketli hayatına kadar uzanan eserler mevcut. Sanatçılar yeni bir gün doğumunu betimlemek için bir dizi dijital teknik kullandılar.

Her gün bir sanatçının eseri yayınlanıyor

Magnum sergi süresince her gün Instagram aracılığıyla yeni bir sanat eseri yayınlıyor. Destek veren herkes eserleri Magnum’un web sitesinden indirilebiliyor. Sergi sunuculuğunu üstlenen Fransız-Fildişili Aurélia Durand’ın Batı Afrika mirası, onun benzersiz afro-pop sanat eserine ilham verdi. Sergi için özel yaratılan sanat eseri, sanatçının Fildişi Sahili’ne 1991 yılında ki bir aile gezisi sırasında Yammasoukro’da çekilen orijinal bir fotoğraftan esinlenerek yaratıldı.

Dijital sergi Magnum’un kakao çiftçileri topluluğuna ek bir destek sağlamayı amaçlıyor

Hazzı Hayal Et sergisi, gelecek vaadeden sanatçıların ortak bir çalışmasını vurgulamakta. Bunun yanı sıra, dünyanın dört bir yanındaki diğer topluluklar gibi küresel salgından etkilenen Fildişi Sahili’ndeki Magnum’un kakao çiftçileri topluluğuna destek sağlamayı amaçlıyor. Magnum, serginin ve markanın uzun vadeli kakao etki programının bir parçası olarak, genişletilmiş ağındaki kadın kakao çiftçilerine doğrudan mali destek sağlayacak. Bu amaçla 250.000 Avro tutarında bağışta bulunuyor.

Google+ Linkedin