İslami Para Menapay !

İslami Para Menapay !

MXC Global, fiat para birimleriyle işlemlerine kapı aralamak ve Türkiye pazarını büyütmek için MenaPay ile işbirliği yapıyor

MXC Global ve MenaPay fiat para birimlerinin kullanımını kolaylaştırmak için bir stratejik işbirliği anlaşması imzaladı. MXC Global, Türkiye ve İslam coğrafyasındaki marketlere MenaPay yardımıyla açılamayı planlıyor. MenaPay, İslami Finans kurallarına uygun olarak MENA bölgesinde kullanılan ilk, tamamen destekli, blockchain tabanlı banka dışı mobil ödeme çözümü ve SuperApp’tir. MENA bölgesi, 440 milyondan fazla insanın yaşadığı, 18 ülkeden oluşan ve coğafi olarak Türkiye, Suudi Arabistan ve Mısır’ı da kapsayan Orta Doğu, Kuzey Afrika bölgeleridir. Türkiye, ABD ve Japonya’dan sonra dünyada en çok kripto para ticareti yapılan üşüncü ülkedir.

Türkiye’de yaşayanların %18’inin kripto parası bulunuyor

2018 yılında Türk Lirasının sert düşüşü ve Bitcoin’in Kasım ayındaki %36,98’lık değer kaybına rağmen Türkiye’deki Bitcoin ticaret hacmi aylık bazla %37 oranında artış gösterdi. Ing Bank’ın yaptığı bir araştırmaya göre, Türkiye’de yaşayanların %18’inin kripto parası bulunuyor, bu oran %9 olan Avrupa ortalamasından ise çok daha fazla.

Bitcoin ticaret hacminin yaklaşık 49.13 milyon USD değerinde

Coinhills verileri ise 17 Temmuz tarihi itibariyle Türk Lirasıyla yapılan Bitcoin ticaret hacminin yaklaşık 49.13 milyon USD değerinde olduğunu, ve ABD Doları, Japon Yeni ve Euro’dan sonra geldiğini söylüyor.

MXC Global çalışanları ise Türkiye kripto marketini genişletmek için sıkı bir şekilde çalıştıklarını söylüyorlar. Türkçe seçeneğinin geçen seneden itaberen kullanıma sunulduğunu ekliyorlar. Bunların yanında, MXC Türkiye Topluluğu ise şuan kuruluş aşamasında olduğunu ekliyorlar. 17 Mart 2020 tarihi itibariyle ise MXC Global resmi olarak Blockchain Türkiye Platformuna (BCTR) katıldı.

.MXC Group Başkan Yardımcısı Henry Wu, “MenaPay ile olan işbirliğimiz, MXC Global’in Türkiye’deki yerel pazarı genişletmesine ve kullanıcılara daha kullanışlı fiat para işlemleri ve diğer birçok hizmeti kolayca sunmasına yardımcı olabilir” dedi.

MXC Global, Ocak 2020’de Güneydoğu Asya’da bir ödeme işleme platformu olan Banxa ve AUD, USD, GBP, EUR para birimleriyle ticarete uyumlu Avrupa’lı bir ödeme şirketi olan Simplex ile ortaklık kurdu. Böylelikle, kullanıcılar BTC ve ETH gibi kripto paraları satın almak için Visa ve Master kartları kullanabilecekler.

MXC Global ile ilgili

MXC Global, 25 Şubat 2020 tarihinde Vietnam’ın en büyük kripto işlem platformu Bvnex ile anlaşmaya vardığını duyurdu. MX/VND çiftini işleme açtı.

BCTR, Türkiye Bilişim Vakfı’nın (TBV) girişimiyle kurulan ve bağımsız, kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. Misyonu, kamu kurumları, üniversiteler, bilim, sanayi ve teknoloji kuruluşları ile yerel ve uluslararası işbirlikleri yoluyla bir ekosistem oluşturmaktır. Üyeleri arasında Türkiye’nin en büyük bankalarından Akbank, elektronik para ve ödeme hizmetleri şirketi BELBİM gibi Türkiye’nin önde gelen şirketleri yer almaktadır

Google+ Linkedin