Girişimcilik el kitabı yayınlandı

Girişimcilik el kitabı yayınlandı

KOSGEB girişimci adaylarının yol haritalarını belirlemelerine ve iş kurma aşamalarına destek sağlamak için el kitabı hazırladı. Alanında uzman akademisyenlerin imzasını taşıyan kitaba tek tıkla ulaşılabiliyor.

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), girişimci adayları için el kitabı hazırladı. E-Akademi’ye giriş yapılarak ulaşılabilen kitap ile girişimcilerin yol haritası belirlemelerine ve iş kurmaaşamalarına katkılar sağlanması hedefleniyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, KOSGEB Girişimcilik El Kitabı’nın, girişimcilerin serüvenlerine yönverecek pusula niteliğinde olduğunu belirterek, girişimci ruhlar için ipuçlarıbarındırdığını, icat çıkarmak isteyenler için birebir olduğunu söyledi.

Akademisyenler Hazırladı

KOSGEB Başkanı Prof. Dr. Cevahit Uzkurt da Girişimcilik El Kitabı ile beraber herkesin girişimcilik serüvenine değer katacak bir rehberin ortaya çıkarılmasınınamaçlandığını söyledi. Girişimcilik dünyasında ivme kazanmak için maddi sermaye kadar manevi sermayenin de önemli olduğunu vurgulayan Uzkurt, şöyle konuştu: “Ülkemizdeki ihtiyaçlar ve gelişmeler doğrultusunda girişimcilik konusuna odaklanan bu kitap ile girişimcilerimizin katma değerli fikirlerini gerçeğe dönüştüren, ekonomiye katkı sağlayan, işletme yolunda sürdürülebilir fikirlerin hayata geçirilmesi için sahip olunması gereken bilgilerin paylaşılması amaçlanmıştır.” Kitap, 16 bölümden oluşuyor. Her bir bölümü alanında uzmanakademisyenler tarafından hazırlanan kitabın 12. bölümü olan ‘Yenilik Yönetimi’ konusu da KOSGEB Başkanı Uzkurt tarafından kaleme alındı.

Google+ Linkedin