Garanti BBVA’nın Türk basketboluna desteği 20. yılında

Garanti BBVA’nın Türk basketboluna desteği 20. yılında

Topluma sağladığı katkıların kalıcı ve sürdürülebilir olması ilkesiyle hareket eden Garanti BBVA, Türk basketboluna desteğinin 20. yılını kutluyor.

Türkiye spor tarihinin en uzun soluklu ve başarılı sponsorluklarından birine imza atan Garanti BBVA, Türkiye Basketbol Federasyonu ile yakın iş birliği içinde bugüne kadar, 12 Dev Adam Basketbol Okulları’ndan altyapı milli takımları ile A Kadın ve Erkek Milli Takımlarına uzanan çok geniş bir yelpazede basketbola önemli katkılar sağladı.

Bu katkıların toplumda ve sosyal hayatta kalıcı bir değer yarattığına inanan Garanti BBVA; aynı zamanda Tekerlekli Sandalye Kadın ve Erkek Milli Takımlarının da sponsorluğunu üstlendi.

Banka, sponsorluk boyutunun yanında 20 yıldan bu yana yürüttüğü iletişim çalışmaları ve pazarlama faaliyetleriyle de basketbolun ve milli takımların markalaşmasında, basketbola olan toplumsal bilincin ve desteğin güçlendirilmesinde önemli rol oynadı.

Ülke basketboluna kazandırdığı markaların kalıcı bir değere dönüşmesinin gururunu yaşayan Garanti BBVA; desteğinin 20. yılı vesilesiyle hazırladığı tanıtım filmini de kamuoyuyla paylaştı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Garanti BBVA Genel Müdürü Baştuğ, bankacılık faaliyetlerinin yanında, topluma kattıkları değeri sürekli artırma, her zaman topluma ve sosyal hayata değer yaratma gayretinde olduklarını belirterek, şunları kaydetti:

‘Basketbol da uzun yıllardır en büyük yatırımı yaptığımız, gönülden bağlı olduğumuz, toplumda da fazlasıyla karşılığını bulduğuna inandığımız alanlardan biri. 20 yıl önce Türkiye Basketbol Federasyonu ile el ele vererek çıktığımız yolda, bugün basketbolun en büyük destekçileri arasında olmaktan mutluluk duyuyoruz. 12 Dev Adam efsanesiyle başlayan yolculuğumuzda, Federasyonumuzla uyum ve yakın işbirliği içinde basketbolun gelişimine katkıda bulunmak, 20 yıl boyunca sunduğumuz desteğin kalıcı değerlere dönüştüğünü görmek bizi gururlandırıyor.

Birlikte daha nice başarıları kutlayabilmeyi umuyor ve Türkiye Basketbol Federasyonu’na teşekkür ediyoruz. Bu vesileyle Avrupa Kadınlar Basketbol Şampiyonası’nda ülkemizi bir kez daha gururla temsil edecek Potanın Perileri’ne, olimpiyat elemelerinde yer alacak 12 Dev Adam’a ve Paralimpik Oyunlar’da mücadele edecek 12 Cesur Yürek’e gönülden başarılar diliyoruz.’

– ‘2001’den bu yana süren iş birliğimiz ve elde ettiğimiz sonuçlar Türk sporunda örnek olacak nitelikte bir noktada duruyor’

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu; Garanti BBVA’nın; 20 yıldır sadece sponsor değil, Türk basketbolunu daha ileriye götürmek için desteğini her an hissettikleri önemli partner olduğunun altını çizdi.

Basketbolun güçlenmesi ve bugün geldiği noktaya ulaşmasında Garanti BBVA’nın katkılarının yadsınamayacağını aktaran Türkoğlu, şu değerlendirmelerde bulundu:

‘2001’den bu yana süren iş birliğimiz ve elde ettiğimiz sonuçlar Türk sporunda örnek olacak nitelikte bir noktada duruyor. Geçen sürede, hem tarihte yerini almış başarılar elde ederken hem de Türk basketbolunun geleceğini oluşturmakta önemli adımlar atmaya devam ediyoruz. Altyapı milli takımlarımıza ve 12 Dev Adam Basketbol Okulları’na yaptıkları katkılara ek, bu yıl Basketbol Gençler Ligi’ne de isim sponsoru olarak Garanti BBVA BGL’de geleceğin yıldız basketbolcularının gelişimine sundukları destek bizler için çok değerli. 4 sezondur devam eden, 2020-21 sezonunda kızlar kategorisini de düzenlediğimiz Garanti BBVA BGL; daha şimdiden üst liglerde takdir toplayan basketbolcular çıkarmayı başarmış önemli bir lig.

İnanıyorum ki, Garanti BBVA BGL sayesinde milli takımlarımıza başarılı sporcular kazandırıp, parlak bir jenerasyon yetiştireceğiz. İki değerli markanın birbirlerini daha ileriye götürmek için yaptıkları iş birlikleri olarak gördüğümüz sponsorluk anlaşmalarımıza büyük önem veriyoruz. Türk basketbolunu daha ileri taşımak için çıktığımız yolda, iş birliklerimizin sadece geniş kapsamlı değil aynı zamanda uzun vadeli ve istikrarlı olması bizi güçlü kılıyor. Bu anlamda, ortaklığımızın 20. yılında daha büyük başarılara Garanti BBVA ile beraber yürüyecek olmaktan büyük mutluluk duyuyorum.’

Google+ Linkedin