İş Dünyası Sektör Haberleri

Çevresel Sosyal Yönetişim Raporu Yayınlandı

Simon-Kucher , 2021 Çevresel Sosyal Yönetişim Raporu’nu yayınladı . 2021 Çevresel Sosyal Yönetişim Raporu; şirketin sosyal, çevresel ve iş yeri etkisine ilişkin global ve yerel performansını ortaya koyuyor. Ayrıca devamlı bir büyüme sağlamak için attığı adımları da gösteriyor.

Global strateji ve pazarlama danışmanlığı şirketi Simon-Kucher&Partners, 2021 Çevresel Sosyal Yönetişim Raporunu yayınladı. Çevresel Sosyal Yönetişim Raporu , GRI Küresel Raporlama Standartlarına uygun olarak hazırlandı. 

Simon-Kucher CEO’su Andreas von der Gathen 2021 yılında büyüme konusunda rekor kırdıklarını belirtti. Gathen, “Böyle etkileyici bir büyüme; müşterilerimize, çalışanlarımıza ve içinde yaşadığımız dünyaya karşı sorumluluğumuzu daha da arttırıyor. Bizim sunduğumuz en büyük değer; şirketlerin daha iyi ve daha sürdürülebilir şekilde büyümesine yardımcı olmak. Gelecekte de hem büyüme hem sürdürülebilirliği yakalamanın mümkün olacağına inanıyoruz. Başarının aynı zamanda çevresel etkimize bağlı olduğunun farkındayız. Bu nedenle bizim için Çevresel, Sosyal ve Yönetişim konusundaki performansımız; işimizin en önemli parçası olmaya devam edecek” dedi. 

Şirket , Yeni ESG Liderlik Pozisyonları Oluşturdu

Simon-Kucher Partners ESG’ye verdiği önemi şirket yapılanmasında da ortaya koyuyor. Şirket, iş stratejisinde sürdürülebilirliği daha fazla kapsamak için Anne Rupp’un yönetiminde yeni ESG liderlik pozisyonları oluşturdu.
 Rupp, raporla ilgili şunları söyledi: “ESG’nin kurumsal jestlerin ötesine geçtiğini fark etmek önemli. ESG neredeyse tüm iş süreçlerini etkiliyor ve önemli organizasyonel değişikliklere yol açıyor. Biz artık ESG’nin üç boyutunu ele alan daha kapsamlı, paydaş merkezli bir yaklaşıma doğru ilerleyeceğiz. 2022’de gezegenimize ve toplumumuza karşı en temel sorumluluklarımızın bilincindeyiz. Bunun sürdürülebilirlik sağlayan bir temel oluşturmaya odaklanacağız.”

Simon-Kucher&Partners Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Yönetici Ortağı Mert Terzioğlu; Bugünün iş dünyasında başarının tanımının değiştiğini belirtti. Terzioğlu, sözlerini şöyle sürdürdü :”Sadece kaliteli ürün ve hizmet sunmanın başarı için yeterli olmadığını ; bunu etik ve çevreye duyarlı şekilde yaptığımızda gerçek başarı ve değer oluşturulabiliriz. Bu noktada her şirketin ESG performansının başarıda önemli bir kriteri vardır. Biz de Simon-Kucher&Partners olarak ESG performansımızı işimizin merkezine koyuyoruz. Birleşmiş Milletler’in Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerini benimsiyoruz. Tüm faaliyetlerimizi bu hedeflerle uyumlu şekilde yürütüyoruz. Önümüzdeki dönemde de çevresel ve sosyal anlamda yarattığımız değeri artırmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.”

You may also like