Bonfilet’ten Okan Üniversitesi ile iş birliği

Bonfilet’ten Okan Üniversitesi ile iş birliği

Kırmızı et sektörünün Türkiye’deki en önemli temsilcilerinden Bonfilet, Okan Üniversitesi Gastronomi Bölümü ile yeni bir iş birliğine imza attığını duyurdu.

Et üreticileri arasında ilk marka-üniversite iş birliği olması açısından büyük önem taşıyan anlaşma kapsamında Bonfilet, Okan Üniversitesi Gastronomi Bölümü’nün bilimsel ve akademik faaliyetlerine katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Kırmızı et sektörünün Türkiye’deki en önemli temsilcilerinden Bonfilet, Okan Üniversitesi Gastronomi Bölümü ile yeni bir iş birliğine imza attığını duyurdu.

Gerçekleştirilen iş birliği kapsamında Ar-Ge çalışmalarından ürün teminine, sertifika programlarından ders içeriklerine ve organizasyonlara kadar birçok alanda birlikte çalışılması hedefleniyor.

Bilimsel ve akademik faaliyetlere katkıda bulunmayı amaçlayan anlaşma, et üreticileri arasındaki ilk marka-üniversite iş birliği olması açısından da büyük önem taşıyor.

“Öğrencilerin Akademik Eğitimine Katkıda Bulunmaktan Gurur Duyuyoruz”

İş birliği ile ilgili konuşan Bonfilet COO’su ve Gıda Mühendisi Kemal Bozkuş, Bonfilet’in et sektöründe 115 yıllık bilgi ve tecrübesi ile birçok ilke imza attığını belirtti.

Okan Üniversitesi Gastronomi Bölümü ile gerçekleştirilen iş birliği ile üniversite öğrencilerinin akademik eğitimlerine katkıda bulunmasından dolayı gurur duyduklarını dile getirdi.

Anlaşmanın, et üreticileri arasında ilk marka-üniversite iş birliği olması açısından büyük önem taşıdığını belirtti.

Kemal Bozkuş, “Ar-Ge çalışmalarından ürün teminine, sertifika programlarından ders içeriklerine ve organizasyonlara kadar birçok alanda birlikte çalışmayı hedefliyoruz.” dedi.

Üniversiteler ile gerçekleştirilen iş birliklerinin, endüstrideki Ar-Ge çalışmalarına yenilikçi bir bakış açısı kazandırdığını ifade eden Bozkuş,

“Okan Üniversitesi Gastronomi Bölüm Başkanlığı danışmanlığında hem geleneksel lezzetlerimizi yaşatmayı hem de günümüz insanının ihtiyaçlarına cevap verecek inovatif ürünler geliştirmeyi hedefliyoruz.” açıklamasında bulundu.

“Bonfilet’in Mesleki Tecrübesini Yanımıza Aldık”

Et ile ilgili çalışmaları, kırmızı et sektörünün Türkiye’deki en önemli temsilcilerinden Bonfilet ile başlattıkları için büyük heyecan ve mutluluk duyduklarını belirtti.

İstanbul Okan Üniversitesi Gastronomi Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi İlkay Gök :

“Okan Üniversitesi Gastronomi Bölümü, öğrencilerinin mesleki altyapı ve tecrübelerini artırabilmek, gastronomi dinamiklerini yakından takip ederek öğrencilerin güncel bilgilere sahip olmasını sağlayabilmek için sektör desteğini alıyor.

Eğitimler düzenlemek, projeler geliştirmek, bilimsel araştırmalar yapmak gibi çok önemli bir misyona sahip.

Bu nedenle Bonfilet ile Okan Üniversitesi arasındaki iş birliğinin, üniversite-sektör iş birliğinin en iyi örneklerinden biri olacağına inanıyorum.” ifadelerinde bulundu.

İlkay Gök, “Lisans öğrencilerimize et ile ilgili mesleki eğitimler vereceğimiz, yüksek lisans öğrencilerimiz ile önemli bilimsel araştırmalar yapacağımız, Mutfak Sanatları Merkezi ile sertifika programları gerçekleştireceğimiz ve farklı pek çok başarıya imza atacağımız bu dev iş birliği ile Bonfilet’in mesleki tecrübesini yanımıza aldık.” açıklamasında bulundu.

Google+ Linkedin