Schneider Electric global biyoçeşitlilik kaybıyla mücadele taahhüdünün ayrıntılarını açıkladı

Schneider Electric global biyoçeşitlilik kaybıyla mücadele taahhüdünün ayrıntılarını açıkladı

Schneider Electric, 2030’a kadar operasyonlarında net sıfır biyoçeşitlilik kaybı sağlamayı taahhüt ediyor.

Enerji yönetimi ve otomasyonun dijital dönüşümünde lider konumda bulunan Schneider Electric; dünyanın birçok yerinde tehdit altında olan biyoçeşitliliği korumayı ve eski haline getirmeyi amaçlayan bir dizi eylem açıkladı.

Corporate Knights tarafından dünyanın en sürdürülebilir şirketi kabul edilen, çevre ve iklim koruma konusunda uzun bir geçmişe sahip olan Schneider Electric; geçtiğimiz yıl biyoçeşitlilik kaybıyla mücadele etme taahhüdünde bulundu. Doğayı koruyan aksiyonları hızlandırmayı amaçlayan Schneider Electric; STK, akademik kurum ve kamu kurumlarından oluşan bir ittifak olan Act4nature International kapsamında taahhütlerini açıkladı.

Biyoçeşitlilik kaybı ve çevre bozulmasının endişe verici hızı ve iklim değişikliği sadece yerel ekosistemlere ve bireysel türlere zarar vermekle kalmayıp, giderek artan bir şekilde dünyanın dört bir yanında toplumlar, ekonomiler ve şirketler için olası büyük gıda güvenliği sorunları ve başka zorlukların habercisi niteliğindeki acil bir sorun haline gelmektedir. Bu sorunun çözümü uyumlu eylemler gerektirmektedir ve kurumlar bunda rol oynamak zorundadır. 

Schneider Electric Strateji ve Sürdürülebilirlik Direktörü Olivier Blum şöyle konuştu; “Doğa ve biyoçeşitlilik üzerindeki etkimizi acilen değerlendirmek zorundayız ancak ekosistemimizi korumak ve eski haline getirmek bundan çok daha fazlasını gerektirecek. Kaynak kullanımının miktarını tespit etmek ve cesur beklentiler hedeflemek kilit önemdedir ancak başarı bizim veya gelecek nesillerin ihtiyaçlarından ödün vermeyen somut ve acil eylemlerle sağlanacaktır.”

Google+ Linkedin