Akan Abdula: Tüketici yeni markaya yönelecek

Akan Abdula: Tüketici yeni markaya yönelecek

Ekonomi Gazetecileri Derneği Evde Kal Sohbetlerinde Sunbera İletişim Danışmanlık Ajans Başkanı Ayşegül Sünbül’ün konuğu olan Future Bright Kurucu Ortağı İçgörü Uzmanı Akan Abdula covid süreci ve sonrasında pazarlama iletişime dair tespitlerini paylaştı.

Algoritmaların karar verme mekanizmamızdaki etkisini , pazarlama iletişiminde kullanımını aktaran Akan Abdula, ” Tüketici sosyal medya da her hareketi ile iz bırakıyor. Bu izler sayesinde tüketici artık bir veriye dönüşüyor. Algoritmaların pazarlamada kullanımı büyük markalar için avantaj olsa da küçük işletmeler için fırsat içermiyor. Sonuçta bu alanda kullanılan bir bütçe var ve bu bütçe Facebook‘a, Google‘a diğer dijital mecralar aracılığı ile algoritmaların sahibine yani Amerika’ya gidiyor” dedi.

Yeni dönemde markalar için pazarlama dili kullanımını “Artık güven dilini kullanan markalar iş yapacak” şeklinde vurgulayan Abdula, tüketici eğilimini ise ” Tüketici artık yeni markalara yönelecek %61 oranda tüketici farklı markaları deneyecek” şeklinde ifade etti.

Girişimciler için ise avantaj gördüğü sektörleri iyi yaşam trendleri, gıda, sağlık, inşaat şeklinde sıralayan İçgörü Uzmanı Abdula, girişim için doğru dönemin Eylül olduğunun altını çizdi.

Akan Abdula ile 2020 ve sonrasına yön verecek pazarlama tespitleri içeren yayından başlıklar:

Yayının tamamını izlemek için tıklayınız

*Kararlarımızı kim veriyor?
*Seçimlerimizde bizi yönlendiren algoritmalar
*İçinde sıkıştığımız yankı odaları
*Pazarlama ve İletişim Dünyasında Verinin Önemi
*Tüketiciyi Okumak
*Markalar için Yeni Dönem İletişim ve Pazarlama Önerileri
*Gişirimciler için Fırsatlar
*Avantajlı ve Dezavantajlı Sektörler

Google+ Linkedin